Petroleum İstanbul

EN

20. Yılında Petroleum Istanbul (2017)

2017’de 20. Yılını kutlayan Petroleum Istanbul Fuarı’nın 13’üncüsü ve Gas & Power Network Fuarı’nın ikincisi 30 Mart-2 Nisan 2017 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 250’yi aşkın firmanın yaklaşık 800 markayla katıldığı fuarlarda enerji sektörü tüm kesimleriyle bir araya gelerek hem büyük bir aile tablosu çizdi hem de son derece başarılı geçen bir organizasyonla moral depolama fırsatı buldu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler başta olmak üzere, PETDER ve BP Türkiye Başkanı Martin Thomsen, ADER ve LUKOIL Türkiye Başkanı Arash Repac, YASED, TOBB Petrol Meclisi ve Shell Türkiye Başkanı Ahmet Erdem, Türkiye LPG Derneği ve İpragaz Başkanı Selim Şiper, PÜİS Başkanı İmran Okumuş, TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, TOBB LPG Meclisi Başkanı ve Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, PÜİS Onursal Başkanı ve Aytemiz Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aytemiz, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu, Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, Petrol Ofisi CEO’su Gülsüm Azeri, TPAO Yönetim Kurulu Başkanı Besim Şişman, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, Shell&Turcas CEO'su Felix Faber, SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım A.Ş. CEO'su Dr. Mutluay Doğan, SSDGD Başkanı Eyüp Aratay, UGETAM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Doğay Arınç, Akfel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aslan, HYPCO Başkanı Bashir Bassatne, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, açılış törenine katılan ve fuarı ziyaret eden isimlerdi. Bu en üst düzey isimlerin yanında şirketlerin yönetici kadroları da tam kadro fuarlara katılım sağladılar.

Petroleum Istanbul 2017 ve Gas & Power Network 2017 fuarlarını açık kaldığı 4 gün boyunca 4.151’i yabancı olmak üzere toplam 29.650 kişi ziyaret etti. Tamamı kayıt edilerek turnikelerden giriş yapan bu ziyaretçilerin yanı sıra, VIP girişleri, toplu heyet girişleri ve katılımcı firma temsilcileri ile birlikte toplam rakam 35.000’i geçti. Etiyopya'dan Almanya’ya Tayvan’dan Kanada’ya 39 farklı ülkeden yabancı ziyaretçiler fuara renk kattı.

Türkiye enerji sektörünün düzenleyici bağımsız kurumu EPDK, Başkan’ından uzmanına kadar yaklaşık 60 kişilik bir heyetle fuarı onurlandırdı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra İkinci Başkan Ümit Kayrak, Kurul Üyeleri Zekeriya Gökşenli, Ahmet Çağrı Çiçek, İbrahim Tan, Başkan Yardımcısı Hamdi Bildirici fuarı ziyaret eden isimler arasındaydı.

EPDK Petrol Piyasası Dairesi Başkanı Abdullah İnce, LPG Piyasası Dairesi Başkanı Muhammed Demir, Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, TSE Tehlikeli Maddeler ve Kombine Taşımacılık Müdürü Öncü Alper, fuarda düzenlenen Büyük Bayi Toplantısına katılarak önemli bilgilendirmeler yaptılar.

31 Mart akşamı Enerji Fuarcılık 20. Yıl Kutlaması ve Katılımcı Gecesi düzenlendi. Gecede, ilki 1997 yılında olmak üzere, 13.’sü düzenlenen Petroleum İstanbul Fuarı’na en başından beri ara vermeksizin katılan ve ‘13’te 13’ yapan 6 firmaya plaket verildi.

Ulusal ve uluslararası dev markaların katıldığı fuarda firmalar, ürün ve hizmetlerini tüketici ve müşterilerinin beğenisine sunarken, son derece önemli iş bağlantıları da gerçekleştirdiler.