Petroleum İstanbul

EN

14. Petroleum Istanbul: Enerjide Dijital Devrim; Akıllı teknolojiler, Akıllı İstasyonlar

Günlük hayatın en önemli unsurlarından olan ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım biçimi olan karayolu taşımacılığında değişen trendlere bağlı olarak tüketicilerin beklenti ve tercihleri de değişiyor. Karayolu taşımacılığının olmazsa olmazlarından olan akaryakıt istasyonları da hem tüketicilerin beklentileri hem de şehir içi ve şehirler arası ulaşım altyapısındaki gelişimle birlikte yeni ürün ve servislere odaklanıyor. Yakıt harici ürün satışlarının önemi de giderek artıyor. Bu nedenle hem değişen tüketici tercihleri hem de istasyonların kendilerini yeni pazar koşullarına göre konumlandırma ihtiyaçları, geleneksel ürün segmentlerinin yanında yeni ürün ve servislere de istasyonlarda yer verilmesini zorunlu hale getiriyor.

28-30 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Petroleum Istanbul 2019’u “Akıllı teknolojiler ve Akıllı İstasyonlar” konsepti ile 3 gün boyunca yerli ve yabancı sektör paydaşlarından yaklaşık 32 bin kişi ziyaret etti.

250’yi aşkın firma ve 800 markanın katıldığı Petroleum Istanbul 2019 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından açıldı. Fuar enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektörle bir araya gelmesini sağlayan ortak bir platform oluşturmayı başardı.

Fuarda ayrıca birer yaşam merkezine dönüşen istasyonlarının akaryakıt dışındaki satışlarında önemli bir yer tutan ürünlerin temsilcileri ve franchise veren markaların yöneticileri ile birlikte diğer tedarikçiler de yer aldı.

Bu yılki teması “Akıllı Teknolojiler, Akıllı İstasyonlar” ile geleneksel ürün segmentlerinin yanı sıra Oto LNG, Oto CNG, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve İstasyon Marketlerini içine alacak şekilde kapsamı genişletilen fuar; ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağladı.